Skip to main content

Biuro rachunkowe Bemowo

Biuro rachunkowe Bemowo poprowadzi dla Ciebie usługi księgowe na najwyższym poziomie! Pomożemy Ci nawet w skomplikowanych kwestiach finansowych. Specjalizujemy się w obsłudze małych przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub firmy zatrudniające do 10 pracowników. Od podszewki znamy obowiązujące przepisy i możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży.

Kompleksowe usługi księgowo-podatkowe Róża Krasnodębska-Bogusz

Właścicielką biura księgowego RKB jest Róża Krasnodębska-Bogusz, dla której praca to także pasja. Ma potwierdzenie posiadania kwalifikacji zawodowych w obrębie:

 • zawodu specjalista ds. rachunkowości,
 • zawodu pracownika do spraw podatków,
 • zawodu specjalista ds. wynagrodzeń.

Jeśli więc szukasz zaufanej księgowej, która cały czas się kształci i rozwija, współpraca z biurem księgowym RKB będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

Usługi rachunkowe - sprawnie i profesjonalnie

Biuro rachunkowe Bemowo świadczy różnego rodzaju usługi księgowe. Kontakt jest łatwy, a obsługa profesjonalna. Jeśli prowadzisz małą firmę, to wiesz, jak wielu rzeczy trzeba dopilnować. Poniżej dowiesz się więcej o naszych najpopularniejszych usługach.

Prowadzenie KPiR – kto może skorzystać?
Wielu małych przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak poprawnie prowadzić księgę przychodów
i rozchodów. Nie każdy podatnik może prowadzić uproszczoną księgowość. Możesz zlecić nam jej prowadzenie wówczas, gdy:

 1. Jesteś osobą fizyczną, która osiąga przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. Rozliczasz się na zasadach ogólnych lub przez podatek liniowy.
 2. Prowadzisz spółkę jawną osób fizycznych, spółkę cywilną osób fizycznych, spółkę partnerską.

Czy prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest trudne?
Mali przedsiębiorcy często decydują się na samodzielne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Jednak wymaga to pewnej wiedzy i doświadczenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej usługi w naszym biurze. Warto mieć na uwadze, że przepisy dość często się zmieniają i trzeba być na bieżąco, żeby nie popełnić kosztownych błędów. Skorzystanie z usługi biura rachunkowego nie jest drogie, a zaoszczędzony czas można poświęcić na rozwój firmy.

Prowadzenie rejestrów VAT
Biuro rachunkowe Warszawa Bemowo poprowadzi za Ciebie rejestry VAT. Ewidencja VAT może być:

 • pełna,
 • uproszczona.

Czym jest ewidencja VAT uproszczona?
Twoje biuro rachunkowe może prowadzić za Ciebie uproszczoną ewidencję VAT. Jesteś do niej zobligowany, jeśli korzystasz z przedmiotowego zwolnienia z VAT. Należy kontrolować, czy nie przekroczono limitu sprzedaży w wysokości 200 000 zł. Jeśli zostanie on przekroczony, należy zarejestrować się jako czynny podatnik VAT. Szczególnym przypadkiem jest tutaj sytuacja, w której podatnik wykonuje tylko i wyłącznie czynności zwolnione z VAT. Wówczas nie prowadzi ewidencji i nie składa deklaracji.

Czym jest ewidencja VAT pełna?
Jako czynny podatnik VAT musisz prowadzić pełną ewidencję. Co to oznacza?

 • należy prowadzić ewidencję sprzedaży, ponieważ pozwoli ona obliczyć należny podatek,
 • należy również prowadzić ewidencję zakupów, ponieważ pozwala ona określić podatek naliczony, który będzie podlegać odliczeniu.

Co powinno się znaleźć w pełnej ewidencji?

 1. Przedmiot i podstawa opodatkowania
 2. Kwota podatku należnego
 3. Kwota podatku naliczonego obniżającego podatek należny
 4. Korekty podatku należnego i naliczonego
 5. Kwoty, które podlegają wpłacie do urzędu lub zwrotowi z urzędu
 6. Inne informacje wykorzystywane do identyfikacji transakcji

Prowadzenie ewidencji przychodów
Ewidencja przychodów to kolejna z usług naszego biura rachunkowego. Wiele osób zwraca uwagę, jak dużego skupienia wymaga rzetelne wykonanie tego zadania. Jeśli należysz do właścicieli firm, którzy prowadzą rozliczenia swojej działalności gospodarczej na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego, masz obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów. Dobre biuro rachunkowe poprowadzi ją rzetelnie i niewadliwe. Co to oznacza?

W biurze księgowym RKB dbamy o to, żeby ewidencja była prowadzona zgodnie z przepisami ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Prowadzenie ewidencji środków trwałych
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą oraz podatkową księgę przychodów i rozchodów, a także wykorzystujesz w swojej działalności środki trwałe, możesz zamówić usługę prowadzenia ewidencji w biurze RKB. Dzięki temu bez przeszkód zaliczysz amortyzację w koszty działalności. Co to jest środek trwały?

 • budynki i lokale, które są odrębną własnością,
 • budowle,
 • maszyny i urządzenia,
 • środki transportu,
 • inne przedmioty.

Jak prowadzić ewidencję środków trwałych?
Polecamy Ci tutaj szczególnie skorzystać z usług biura rachunkowego, ponieważ ewidencja jest dość skomplikowana. Nie ma określonego wzoru, ale powinny być w niej zawarte takie elementy, jak np. data nabycia, data przyjęcia do używania, dokumenty stwierdzające nabycie, symbol Klasyfikacji Środków Trwałych, stawka amortyzacyjna czy też kwota odpisu amortyzacyjnego za dany rok podatkowy.

Rozliczenia z ZUS/US
Każdy właściciel przedsiębiorstwa ma obowiązki wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Wysyłka deklaracji i zapłata składek wiąże się
z koniecznością poświęcenia swojego czasu i posiadania choćby podstawowej wiedzy. Korzystając z usług w naszym biurze, nie musisz więcej zaprzątać sobie głowy tymi zadaniami. Wiemy, że prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe, dlatego chcemy jak najbardziej Cię odciążyć.

Rozliczenia z ZUS/US
Każdy właściciel przedsiębiorstwa ma obowiązki wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Wysyłka deklaracji i zapłata składek wiąże się
z koniecznością poświęcenia swojego czasu i posiadania choćby podstawowej wiedzy. Korzystając z usług w naszym biurze, nie musisz więcej zaprzątać sobie głowy tymi zadaniami. Wiemy, że prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe, dlatego chcemy jak najbardziej Cię odciążyć.

Kadry, płace
Zajmujemy się rozliczeniami kadrowo-płacowymi i prowadzeniem rozliczeń z ZUS. Zlecenie spraw związanych z kadrami i płacami poza Twoją firmę, pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz śledzić zmian Prawa pracy czy nowych rozporządzeń ZUS. Nie będziesz musiał ponadto rozbudowywać działu kadr wewnątrz swojej firmy. Outsourcing takich działań jest szczególnie ważny w przypadku małych i średnich firm, których nie stać na zatrudnianie księgowej w obrębie swojego przedsiębiorstwa. Zmniejszenie kosztów administracyjnych będzie dla Twojej firmy bardzo korzystne.

Dobra księgowa to prawdziwy skarb.

Jeśli takiej szukasz, to jesteś w dobrym miejscu. Napisz do nas!

Chcę napisać

Co charakteryzuje nasze biuro rachunkowe Warszawa Bemowo?

RKB, czyli biuro rachunkowe Warszawa Bemowo, oferuje Ci powyżej opisane usługi świadczone na najwyższym poziomie. Przede wszystkim liczy się dla nas profesjonalizm, łatwy kontakt i indywidualne podejście do każdego z klientów. W naszym biurze rachunkowym możesz spodziewać się przyjaznej atmosfery, ale także dużej skrupulatności i dokładności.

Możemy być Twoim pełnomocnikiem przed urzędami i pomagać Ci załatwić wiele spraw online. Wieloletnie doświadczenie w branży księgowej to nasz kolejny atut. Prowadzimy podatkowe księgi przychodów i rozchodów, rozliczenia z ZUS i wiele więcej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu.

Doradztwo podatkowe dla małych przedsiębiorców - co musisz wiedzieć?

Doradztwo dla małych przedsiębiorców zapewni Ci pełne bezpieczeństwo i spokój ducha. Nie tylko unikniesz problematycznych sytuacji, ale także będziesz mógł optymalizować funkcjonowanie swojej firmy w oparciu o aktualne regulacje prawne. W naszym biurze rachunkowym otrzymasz specjalistyczną pomoc na różnych etapach prowadzenia własnej firmy. Zapoznamy Cię z obowiązującymi przepisami
i poprowadzimy przez wszystkie procedury krok po kroku.

Jesteśmy po szkoleniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce „Podatki dla księgowych w praktyce”. Obejmowało ono takie zagadnienia, jak system podatkowy, ordynacja, PIT, CIT, VAT, elementy prawa karnego skarbowego. Dzięki temu uzyskaliśmy potwierdzenie posiadania kwalifikacji zawodowych w obrębie zawodu pracownika do spraw podatków.

Biuro rachunkowe Warszawa i okolice

Jeśli szukasz biuro rachunkowe Warszawa Bemowo, to wiedz, że pracujemy właśnie na tym obszarze stolicy Polski. Nasze biuro działa także w Siedlcach. W dzielnicy Warszawa Bemowo jest zarejestrowanych mnóstwo firm, które z pewnością potrzebują wsparcia w zakresie księgowo-podatkowym. Służymy całą swoją wiedzą, a przy tym proponujemy przyjazną atmosferę nastawioną na Twój sukces!

Warszawa Bemowo – kilka liczb
Mieszkasz lub pracujesz na Bemowie? Świetnie! To dzielnica, którą uwielbiamy i regularnie wspieramy przedsiębiorców z tego obszaru. Czy wiesz, że…

 • Na Bemowie ogółem mamy 118 057 osób
 • Przyrost naturalny na 1000 ludności wynosi 5,7
 • Bezrobotni są zarejestrowani w liczbie 2944
 • W bazie firm Business Navigator jest zarejestrowanych 1082 firm na Bemowie

Postaw na nasze usługi księgowe - skontaktuj się już dziś!

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, z którego biura księgowego skorzystać, podpowiadamy – napisz do nas! Możesz umówić się na niezobowiązującą rozmowę i poznać nas nieco bliżej. Warszawa Bemowo to dzielnica, którą znamy od podszewki i lubimy pracować z małymi firmami właśnie stąd. Gwarantujemy Ci łatwy kontakt telefoniczny i mailowy. Niezależnie od tego, którą formę kontaktu wybierzesz, porozmawiamy otwarcie i konkretnie o Twojej firmie i Twojej sytuacji. Przedstawimy Ci najlepsze możliwe rozwiązania i potraktujemy Twoją działalność jak własną. Zapraszamy do przejścia do zakładki kontakt!